Ubytování v Maroku

V Maroku máte na výběr, v jakém hotelu strávíte svůj pobyt. Najdete tu hotely několika kategorií. Hotely jsou tu poměrně levné, poskytují kvalitní služby a většinou jsou dobře dostupné z hlavních tras mezi turistickými středisky. Rovněž ve velkých městech a rekreačních centrech je dostatek ubytovacích kapacit.

Hlavní rozdíl mezi jednotlivými marockými hotely je v tom, zda daný hotel patří mezi tzv. klasifikované hotely, které jsou označeny určitým počtem Ubytování v Marokuhvězdiček, a nebo zda jde o tzv. neklasifikovaný hotel, který je levnější formou ubytování a nabízí méně služeb. Neklasifikované hotely většinou najdete ve starých čtvrtích zvaných mediny. Úroveň ubytování bývá přímo úměrná ceně, luxusnější hotely jsou samozřejmě dražší alternativou ubytování.

V poslední době jsou stále populárnější tzv. riády, což jsou luxusní měšťanské domy, které se přeměnily na hotel. Protože jsou umístěny přímo v historické medině, bydlíte v centru města a nejste odříznuti od reality jako v luxusním hotelu za hradbami. Podobné jako riády jsou rovněž maisony (maison), jejichž název pochází z francouzštiny a jedná se o krásné domy v medině, ve kterých se pronajímají pokoje turistům.

V některých oblastech můžete využít i služeb horských nocleháren. Například v horách oblasti Vysokého Atlasu je několik chat či srubů vybavených pro horolezce a vysokohorské turisty.

Po celém marockém pobřeží, zejména turistických oblastech najdeme kempy, které jsou další lákavou alternativou. Bydlení v kempu je ideální možností pro ty, kteří mají s sebou vlastní automobil. V Maroku můžete kempovat kdekoli, máte-li povolení od majitele pozemku. Přesto zde existuje mnoho oficiálních kempů.

Maroko uspokojí jak nenáročné turisty, tak návštěvníky, kteří si potrpí na komfort a pohodlí.

 

 

 

Průvodce Marokem

Zájezdy do Maroka

Základní informace o Maroku

Historie Maroka

Památky v Maroku

Příroda v Maroku

Kultura v Maroku

Kuchyně v Maroku

Tipy na výlety v Maroku

Ubytování v Maroku

Kde, kam a jak v Maroku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Maroka

Casablanca Doukkala-Abda Fès-Boulemane Gharb-Chrarda-Beni Hssen Guelmim-Es Smara Chaouia-Ouardigha Laâyoune-Boujdour-Sakia El Hamra l’ Oriental Marrakech-Tensift-Al Haouz Meknès-Tafilalet Oued ed Dahab-Lagouira Rabat-Salé-Zemmour-Zaër Souss-Massa-Drâa Tadla-Azilal Tanger-Tétouan Taza-Al Hoceima-Taounate
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde