Tipy na výlety v Maroku

Soutěska Todra

Soutěska Todra je nejkrásnější soutěskou v celém Maroku. Nachází se v oblasti úrodných palmových oáz, tzv. palmeraií, asi 15 km od města Tipy na výletyTinerhíru, v místě pukliny, která odděluje Vysoký Atlas od pohoří Džebel Sarhro.

V soutěsce vyvěrá řeka a v nejužším bodě jsou skály vysoké až 300 metrů. Rokle během dne mění své barvy od růžové až po temně okrovou. V pozdních odpoledních hodinách je v soutěsce dosti šero a v zimě opravdu velmi chladno. Poslední dobou se zde kromě procházek rozmohlo lezení po stěnách samotné soutěsky.

Vodopády Uzúd

Tyto třístupňové vodopády jsou nejkrásnější v celé zemi. Nacházejí se asi 170 km od Marakéše ve výšce 110 metrů.

Vodopády jsou ideálním místem pro procházku po proudu řeky. Můžete tedy dorazit až k jeskyním a poté k soutěskám al-Abíd. Když budete pokračovat stále dále po proudu, dojdete až k malým čistým tůním, které jsou výborné ke koupání.

 

 

Průvodce Marokem

Zájezdy do Maroka

Základní informace o Maroku

Historie Maroka

Památky v Maroku

Příroda v Maroku

Kultura v Maroku

Kuchyně v Maroku

Tipy na výlety v Maroku

Ubytování v Maroku

Kde, kam a jak v Maroku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Maroka

Casablanca Doukkala-Abda Fès-Boulemane Gharb-Chrarda-Beni Hssen Guelmim-Es Smara Chaouia-Ouardigha Laâyoune-Boujdour-Sakia El Hamra l’ Oriental Marrakech-Tensift-Al Haouz Meknès-Tafilalet Oued ed Dahab-Lagouira Rabat-Salé-Zemmour-Zaër Souss-Massa-Drâa Tadla-Azilal Tanger-Tétouan Taza-Al Hoceima-Taounate
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde