Kultura v Maroku

Současnou podobu Maroka ovlivnily a vlastně stále ovlivňují různé světové kultury. Ve všech oblastech marockého života můžete pozorovat arabské, africké i výrazně evropské vlivy, které dohromady vytvářejí fascinující kulturní rozmanitost země. Vliv Evropy se dá zpozorovat na Maroku již od Kultura v Marokudávnověku. Staří Římané si zde postavili osady a dodnes zde stojí jejich paláce. Ze saharské oblasti pro změnu přišli do Maroka saharští kočovníci, kteří zde zanechali pohádkově krásné kasbahy – pouštní města a hradby. V Maroku též existuje nespočet královských měst se slavnou historií, kterou v podobě městských paláců můžeme obdivovat dodnes. Avšak když zavítáme do větrem nespoutaného pobřeží Atlantického oceánu, rázem se ocitneme v surfařském ráji a na nekonečných plážích s pouštními dunami.

Vzhledem k tomu, že v Maroku (kromě několika výjimek) zatím v podstatě neexistují výhradně turistické hotelové komplexy tak jako je tomu ve většině známých turistických destinací, získáte jedinečnou příležitost, žít přímo s místními obyvateli a dokonale tak poznat jejich zvyklosti, tradice a specifický životní styl.

Při cestách po Maroku mějte na paměti, že se nacházíte v muslimské zemi. Maročané hluboce věří v Alláha a uctívají vlast a krále. Rozhodně se vyvarujte jakékoliv narážky nebo dokonce kritiky ohledně místní víry a zvyků. Nepijte alkohol na veřejnosti a neoblékejte se vyzývavě, zejména to platí pro ženy. Prakticky zakázaným oděvem jsou tu minisukně, těsná tílka a průhledné halenky.

Nahlížet do mešit v Maroku je pro nevěřící zakázáno. Výjimkou jsou jen dva muslimské svatostánky, a to Velká mešita v Casablance a malá mešita v Meknés.

 

 

Průvodce Marokem

Zájezdy do Maroka

Základní informace o Maroku

Historie Maroka

Památky v Maroku

Příroda v Maroku

Kultura v Maroku

Kuchyně v Maroku

Tipy na výlety v Maroku

Ubytování v Maroku

Kde, kam a jak v Maroku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Maroka

Casablanca Doukkala-Abda Fès-Boulemane Gharb-Chrarda-Beni Hssen Guelmim-Es Smara Chaouia-Ouardigha Laâyoune-Boujdour-Sakia El Hamra l’ Oriental Marrakech-Tensift-Al Haouz Meknès-Tafilalet Oued ed Dahab-Lagouira Rabat-Salé-Zemmour-Zaër Souss-Massa-Drâa Tadla-Azilal Tanger-Tétouan Taza-Al Hoceima-Taounate
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde