Kuchyně v Maroku

Marocká kuchyně je velmi chutná, a to i díky francouzským vlivům, které se tu projevují. Národním jídlem, které vám připraví v každé lepší restauraci, je Marocká kuchynětajine (tažín). Jde o směs různého masa, rýže a zeleniny připravované v obrovském kulatém hrnci. Další tradiční pochoutkou a svátečním jídlem je pastila, která je tvořena mnoha vrstvami těsta, mezi které se střídavě dávají kusy masa, houby, vajíčka, sladké rozinky.

V marocké kuchyni jsou oblíbené saláty, zejména z rajčat a oliv. Přílohou ke všem jídlům je arabský chléb. Mezi obyvateli Maroka je oblíbený jogurt a cukrovinky, například turecký med nebo mandle v karamelu, ale i ořechy všeho druhu. Z ovoce jsou velmi oblíbena granátová jablka, melouny, jahody, opuncie a datle. Na závěr každého jídla se podává národní nápoj - silný a přeslazený mátový čaj, připravený ze zeleného čínského čaje a čerstvých lístků máty. Můžete ovšem dostat i anýzový čaj, mandlové mléko, kyselé mléko, banánový džus nebo jablečný koktejl. Vynikající je také džus z čerstvých pomerančů.

Pivo zvané „birra“ se tu podává buďto místní Stork a Flag, a nebo importovaná značka Heineken. Zajímavé je, že vína mohou nabízet pouze podniky, které disponují příslušnou licencí.

 

 

Průvodce Marokem

Zájezdy do Maroka

Základní informace o Maroku

Historie Maroka

Památky v Maroku

Příroda v Maroku

Kultura v Maroku

Kuchyně v Maroku

Tipy na výlety v Maroku

Ubytování v Maroku

Kde, kam a jak v Maroku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Maroka

Casablanca Doukkala-Abda Fès-Boulemane Gharb-Chrarda-Beni Hssen Guelmim-Es Smara Chaouia-Ouardigha Laâyoune-Boujdour-Sakia El Hamra l’ Oriental Marrakech-Tensift-Al Haouz Meknès-Tafilalet Oued ed Dahab-Lagouira Rabat-Salé-Zemmour-Zaër Souss-Massa-Drâa Tadla-Azilal Tanger-Tétouan Taza-Al Hoceima-Taounate
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde